Zajęcia dodatkowe nauczycieli

Harmonogram zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016 znajduje się w Dokumentach szkoły.


XV Dzień Papieski

W niedzielę 11 października 2015 roku w całej Polsce obchodzony jest XV Dzień Papieski. Tematem i hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. To nie tylko okazja, aby kolejny raz mówić o tym wielkim Polaku, ale by posłuchać i przypomnieć sobie jego nauczanie, by jego słowa przyjąć do swojego serca, do swojego życia i starać się nimi żyć na co dzień. Choć już w tym roku minęło dziesięć lat od dnia, w którym „powrócił do domu Ojca”, to jego słowa nadal są aktualne. I dla dorosłych i dla młodzieży i dla dzieci. Tematyka tegorocznego Dnia Papieskiego jest nam bardzo bliska, bowiem każdy z nas żyje w rodzinie.

W naszej szkole, której patronuje św. Jan Paweł II wydarzenie to uczciliśmy 8 października uroczystą akademią. Podczas niej uczniowie przygotowani przez ks. Mariusza Morawskiego przedstawili postać świętego Papieża i tematykę obchodzonego dnia. Mogliśmy także zobaczyć dwie krótkie scenki opowiadające o relacjach panującymi w rodzinach. Wysłuchaliśmy również dwóch fragmentów homilii św. Jana Pawła II: z Wrocławia z 1983 roku, gdy mówił o rodzinie i z Kielc z 1991 roku, gdy mówił o czwartym przykazaniu. Całość była opleciona śpiewem przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Wrześniak. Nie mogło zabraknąć ulubionej przez Jana Pawła II „Barki”, a na zakończenie wszyscy pomodliliśmy się o świętość naszych rodzin „Litanią do JPII” ułożoną i śpiewaną przez młodzież podczas Spotkań Młodych na polach lednickich, które były tak bliskie sercu św. Jana Pawła II.


Zwiedzanie Rodzinnego Parku Magiczne Ogrody

28 września 2015r. uczniowie klas Ia, Ib, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku Magiczne Ogrody, który znajduje się w pobliżu Janowca nad Wisłą w miejscowości Trzcianka.

Podczas zwiedzania podziwiali pracowite Bulwiaki, dzielnych Krasnoludów, wesołych Mordali, sympatyczne Robanki, Magiczne Ptaki, Wróżki Smużki. Wiele emocji wywołała wizyta w strasznym Mroczysku.

W pięknej scenerii ogromnego ogrodu uczniowie bawili się na placach zabaw pełnych huśtawek, zjeżdżalni i trampolin. Pływali tratwami i jechali kolejką.

Zdjęcia z wyprawy w Galerii.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczystą mszą świetą w kościele pw. św. Józefa w Kuczkach 1 września 2015r. zainaugurowano rok szkolny 2015/2016. Po mszy pani Dyrektor powitała całą społeczność szkolną, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców.