Festyn Rodzinny

Już w niedzielę, 5 czerwca 2016r. od godziny 14.00, odbędzie się Festyn Rodzinny połączony z uroczystym otwarciem boiska przy szkole. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Kuczek i okolic.

Szczegółowy program i atrakcje na Plakacie


Dzień Patrona i II Szkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Już drugi raz w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Jego celem jest przybliżenie społeczności szkoły postaci św. Papieża, który od 2008 roku nam patronuje. 13 maja, po Mszy świętej w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach przemaszerowaliśmy wraz ze swoim sztandarem do budynku szkoły. Tam przy tablicy upamiętniającej naszego Patrona złożyliśmy kwiaty i odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża, „Barkę” oraz „Litanię do JPII”. Następnie wszyscy przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie odbył się konkurs.

Konkurs zorganizował ks. Mariusz Morawski. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszczególnych klas. Ze szkoły podstawowej: z klasy IV: Maja Marcula, Maja Gugała, Karol Pająk; z klasy V: Julia Piełudź, Maja Banasik, Błażej Gugała; z klasy VI: Jan Mazurkiewicz, Mateusz Skrok, Kacper Szafrański; z gimnazjum: z klasy I: Kinga Sałata, Kamil Słomka, Hubert Zieliński; z klasy II: Maja Pająk, Paulina Blicharz, Piotr Tokarski; z klasy III: Wiktoria Żaczek, Agata Dębicka, Aleksandra Kogut.

Wiedzę uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach ks. kan. Wiesław Kudła (przewodniczący), Wójt gminy Gózd Paweł Dziewit, Dyrektor Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Dorota Rogala, Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Albert Mazurkiewicz, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Kuczkach-Kolonii Karolina Kamińska.

Konkurs był podzielony na cztery rundy, w każdej z nich poszczególne drużyny otrzymały po dwa pytania. Trudność pytań i punktacja były zróżnicowane, w zależności od rundy – im wyższa runda, tym trudniejsze pytania i większa liczba punktów za poprawną odpowiedź. Pytania dotyczyły przede wszystkim faktów z życiorysu św. Jana Pawła II, począwszy od jego narodzin, poprzez młodość, lata kapłańskie, posługiwanie jako biskup i kardynał, pontyfikat na stolicy apostolskiej aż do śmierci w 2005 roku. W tym roku, ze względu na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, wiele pytań dotyczyło również tego zagadnienia.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Po czwartej rundzie, po emocjonującej rywalizacji, udało się wyłonić zwycięzców. Zwycięzcami w kategorii szkoły podstawowej zostali uczniowie z klasy piątej, w kategorii gimnazjum uczniowie z klasy drugiej. Oprócz pamiątkowych dyplomów, laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez gminę Gózd oraz Parafię w Kuczkach.


Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi, 28 kwietnia została przeprowadzona nietypowa lekcja przyrody i techniki pod hasłem „Nie ważne czy jesteś duży czy mały, dbaj o swoje otoczenie”. Uczniowie klasy VI zachęcali całą społeczność szkolną do dbania o środowisko naturalne. Przypomnieli także zasady segregacji odpadów, które obowiązują na terenie naszej gminy. Lekcja została urozmaicona bajką ekologiczną, którą wszyscy zebrani obejrzeli na tablicy interaktywnej.


Gminny Turniej Wiedzy o BRD

W dniu 27 kwietnia 2016 r. uczniowie ZS w Kuczkach Kolonii wzięli udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o BRD w Podgórze. Reprezentacja szkoły podstawowej: Justyna Siuda, Aleksandra Babula i Patryk Cyba zajęli IV miejsce. Natomiast uczniowie gimnazjum w składzie: Maja Pająk, Piotr Tokarski i Filip Niezgoda wywalczyli I miesce w swojej kategorii i będą reprezentować naszą gminę na szczeblu powiatowym. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy powodzenia.


Wielki sukces Natalii Gałek...

Uczennica naszej szkoły, Natalia Gałek, została laureatką VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje, organizowanego przez PT KRUS Radom. Jej praca zwyciężyła spośród 153 nadesłanych w grupie wiekowej klas 0-3 i będzie reprezentować powiat radomski na etapie wojewódzkim Konkursu.

Serdecznie gratulujemy Natalii i trzymamy kciuki za dalszy sukces...

Więcej informacji i praca Natalii


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

19 lutego 2016r w budynku „Domu Strażaka” w Goździe odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował dyplomy wszystkim uczestnikom oraz puchary za I , II, III miejsce.

Zespół Szkół w Kuczkach Kolonii reprezentowany był w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa (Błażej Gugała, Patryk Cyba, Jan Mazurkiewicz i Wojciech Krupa) oraz gimnazjum (Karolina Kamińska, Agata Dębicka, Piotr Tokarski i Kamil Słomka)

W turnieju wzięło udział 37 uczniów z gminy. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Z uwagi na jednakową ilość punktów została przeprowadzona dogrywka w obu grupach wiekowych: o III miejsce w grupie I tj. szkoła podstawowa oraz I, II, III w grupie II – gimnazjum.

W wyniku rozgrywek finałowych Piotr Tokarski zajął II miejsce, a Kamil Słomka - III miejsce w II grupie wiekowej - gimnazjum. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom.

Jednocześnie trzymamy kciuki za Piotrka, który będzie reprezentował szkołę na turnieju powiatowy. Powodzenia :)


Ferie w naszej szkole

W pierwszym tygodniu ferii (1-5 lutego) w godz. 9.00 - 12.00 uczniowie mogą korzystać z zajęć na sali gimnastycznej.

Przez cały okres ferii zimowych szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w godz. 9.00 - 13.00.

W tym czsie nie będzie prowadzony dowóz dzieci, ani dożywianie na stołówce szkolnej.


"Mózg 2016"

W dniu 27 stycznia 2016 roku uczniowie klas drugiej i trzeciej gimnazjum (pod opieką p. Zofii Rudki i p. Izabeli Kowalik) wybrali się do Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu na wystawę interaktywną „Mózg 2016”. Była to bardzo udana wizyta. Tematem przewodnim wystawy były gry – planszowe, logistyczne, komputerowe i wiele innych pozytywnie wpływających na rozwój intelektualny uczniów. Mogli oni spróbować swoich sił w grach zespołowych i indywidualnych. Największym zainteresowaniem cieszyła się gra, w której uczniowie „wchodzili” do wirtualnej rzeczywistości. Warto zwrócić uwagę, że cała wystawa została przygotowana przez uczniów ZST, którzy pełnili też role gospodarzy.

Oprócz zwiedzania wystawy zaproszono nas na spacer po szkole. Wchodziliśmy do sal lekcyjnych, które zdecydowanie różniły się od tych w gimnazjum. Są to prawdziwe pracownie techniczne zaopatrzone w najnowsze urządzenia do nauki dla przyszłych mechatroników i elektroników. Prowadzący lekcje opowiadali gimnazjalistom o specyfice szkoły i jej osiągnięciach. Zachęcali trzecioklasistów do rozpoczęcia tam nauki w przyszłym roku szkolnym. Wydaje się, że niejeden dał się przekonać.

Na koniec zaproszono wszystkich do udziału w quizie wiedzy o wystawie i o szkole. Okazało się, że uczniowie naprawdę uważali podczas zwiedzania i dużo zapamiętali. Była świetna zabawa i oczywiście nagrody dla najlepszych.

Zostaliśmy zaproszeni na następną wystawę za rok. Z pewnością skorzystamy.


Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

Nadszedł długo oczekiwany dzień – 21 stycznia 2016 roku. Dzisiaj, do naszej szkoły przybyło wielu gości. Zostali zaproszeni na koncert z okazji swojego święta – Dnia Babci i Dziadka. To dla nich uczniowie klas 0 – III przygotowali wzruszający koncert, na którym prezentowali swoje talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne. Każda klasa przedstawiała krótki program artystyczny. Dziadkowie z ogromnym wzruszeniem oglądali swoich wnuków podczas śpiewania piosenek, czy pięknego poloneza w wykonaniu najmłodszych.

W kawiarnianej atmosferze, przy stolikach zastawionych pysznościami, dziadkowie i babcie mogli odpocząć, zrelaksować się i w spokoju podziwiać swoje wnuczęta. W oku niejednej babci i dziadka błyszczały łzy wzruszenia.

W drugiej części koncertu na gości czekała prawdziwa niespodzianka. Zostali zaproszeni do wysłuchania koncertu kolęd zaprezentowanego przez Małą Orkiestrę Grandioso pod batutą pana Grzegorza Murzy. Orkiestra działa przy MDK w Radomiu. Młodzi wirtuozi prezentowali nie tylko wielkie umiejętności, ale też wiedzę na temat instrumentów dętych, perkusyjnych i wielu innych, na których pięknie grali. Cała sala śpiewała kolędy do tak fantastycznie brzmiącej melodii.

Nie zabrakło też emocji konkursowych, kiedy pani kierownik Renata Maciejewska zadawała pytania dotyczące wykonywanych utworów. Wielu dziadków zdobyło pyszne nagrody za poprawne odpowiedzi. Uczniowie nie chcieli być gorsi i także prześcigali się w pokazywaniu swojej wiedzy muzycznej. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla uczniów był fakt, że mogli spróbować swoich sił i sprawdzić, czy łatwo gra się na różnych instrumentach. Przekonali się, że aby grać tak jak Grandioso, trzeba nie lada wysiłku i pracy. Za to efekt był nie tylko porywający, ale ogromnie wzruszający. Muzycy dostali gromkie brawa i zaproszono ich na słodki poczęstunek.

Ta wieloletnia tradycja spędzania czasu z dziadkami i rodzicami naszych wychowanków tworzy niepowtarzalną i ponadczasową wspólnotę szacunku do tradycji i do korzeni. Również za rok zapraszamy babcie i dziadków na ich święto do naszej szkoły. Wzruszeń i niespodzianek na pewno nie zabraknie!


Olimpiady przedmiotowe

W dniach od 11 do 15 stycznia 2016r. chętni uczniowie naszej szkoły przystąpili do napisania OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIMPUS w sesji zimowej z następujących przedmiotów:
• języka polskiego – 8 uczniów szkoły podstawowej;
• matematyki - 15 uczniów szkoły podstawowej i 9 uczniów gimnazjum;
• przyrody – 10 uczniów.

Uczeń udzielał odpowiedzi na 30 pytań testowych. Do każdego pytania były podane 4 odpowiedzi: A, B, C, D, z których tylko jedna była prawidłowa. Każda odpowiedź udzielona na dane pytanie będzie podlegała ocenie. Za poprawnie udzieloną odpowiedź uczeń otrzyma 1 pkt za błędną minus 1 pkt. Za zaznaczenie pola „brak odpowiedzi” 0 pkt. Czas trwania olimpiady był określony przez organizatora i wynosił 65 minut + 10 minut sprawy organizacyjne. Po zakończonej olimpiadzie karty odpowiedzi zostały zapakowane i odesłane do organizatora olimpiady. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.


Zajęcia u przedszkolaków w klasie 0a

12 stycznia 2016 r. klasa 0 a – ,,Słoneczka’’ miała ogromną przyjemność gościć na zajęciach panią wicedyrektor Izabelę Kowalik. Tego dnia wychowawczyni p. Beata Mąkosa w ciekawy i barwny sposób przeprowadziła zajęcia o czterech porach roku. Na początku dzieci na podstawie wiersza, pt.,,Kapryśna pogoda’’ oraz zademonstrowanych plansz nazwały i opisały charakterystyczne cechy każdej pory roku. Następnie doskonale poradziły sobie z dopasowaniem odpowiednich kolorów kojarzących się z wiosną, latem, jesienią i zimą. Dzieci aktywnie uczestniczyły także w zabawach ruchowo – naśladowczych, z wykorzystaniem kolorowych szarf. Niezwykłą atrakcją dla przedszkolaków było to, iż mogły przebrać się za wiosenne, letnie, jesienne lub zimowe drzewo. Wychowawczyni przygotowała również tajemniczy worek, z którego każdy losował przedmiot i mówił, z jaką porą roku się kojarzy.

Poznane podczas zajęć wiadomości dzieci utrwaliły sobie uczestnicząc w zabawie dydaktycznej ,,Prawda – fałsz’’. Na zakończenie, po zaśpiewaniu piosenki, pt.,,Pory roku’’, uczniowie pracując w kilkuosobowych zespołach, z wielkim zaangażowaniem pięknie udekorowały kolorowymi elementami suknie każdej z pór roku, a następnie zaprezentowały swoje prace, które można obejrzeć w Galerii na szkolnym korytarzu.


Wystawa "Prywaciarze – początki polskiej mikroprzedsiębiorczości"

W dniu 11 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 3 gimnazjum wraz z dyrekcją szkoły zostali zaproszeni na otwarcie wystawy „Prywaciarze – początki polskiej mikroprzedsiębiorczości". Impreza odbywała się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Goździe. Twórcą wystawy jest Akademia Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości Fundacja dr Bogusława Federa. Uczestnicy otwarcia mieli możliwość obejrzenia archiwalnych fotografii i dokumentów oraz oryginalnych przedmiotów obrazujących historię poszczególnych rzemiosł, zawodów z minionej epoki „prywaciarzy” okresu powojennego i PRL – u.

Gości powitał prowadzący, pan Piotr Kutkowski – komisarz wystawy, dziennikarz, specjalista od publicystyki społecznej i reportaży podróżniczych.

Największą atrakcją dla zwiedzających była możliwość szczegółowego poznania eksponatów, które można było dotknąć i dokładnie obejrzeć. Uczniowie zachwycali się dawnymi „multimediami” – telefonami z tarczą, maszynami do pisania, adapterami i pocztówkami dźwiękowymi. Oglądali też monety i banknoty funkcjonujące w naszym kraju w czasach socjalizmu.

Na koniec wszyscy mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Goździe.

Wystawa bardzo się podobała i serdecznie polecamy ją wszystkim zainteresowanym.


Wycieczka na kręgielnie

W dniu 21.12.2015r. uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawczyniami p.K. Bednarczyk i p.E. Jemioł pojechali na wycieczkę do Radomia w celu zapoznania się z nową dyscypliną sportu jaką jest gra w bowling. Bowling czyli gra w kręgle to doskonały sposób na rozrywkę i sportową rywalizację, a także przy tym dużo dobrej zabawy. Do dyspozycji uczniowie mieli 6 w pełni zautomatyzowanych torów do gry. Na torach czekała na nich fachowa obsługa oferująca instruktaż oraz pomoc. Na jednym torze mogło grać 5 – 6 osób. W atrakcyjny sposób uczniowie spędzili 2 godziny czasu. Zmęczeni oraz wzbogaceni w nowe umiejętności i wrażenia wrócili na zajęcia do szkoły.


Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego

W listopadzie nasza szkoła zorganizaowała międzyszkolny konkurs fotograficzny "Najpiękniejsze miejsca w mojej okolicy". Konkurs skierowany był do uczniów klas VI szkół podstawowych i I, II, III klas gimnazjum z obszaru gminy Gózd.

Celem konkursu było promowanie regionu w naszym najbliższym otoczeniu. Uczniowie mogli też rozwinąć zainteresowania i zaprezentować umiejętności w dziedzinie fotografii. Na zdjęcia czekaliśmy do 27 listopada 2015roku.

A oto wyniki niniejszego konkursu:
I miejsce zajęła Anastazja Serafin - uczennica klasy VIa z PSP im. Janusza Korczaka w Goździe za zdjęcie "Upływający czas".
II miejsce zajęła Natalia Tyczyńska - uczennica I klasy gimnazjum w ZSO w Małęczynie za zdjęcie "Moje najpiękniejsze miejsce".
III miejsce zajął Adrian Prygiel - uczeń III klasy gimnazjum w ZS w Kuczkach Kolonii za zdjęcie "Dobro i zło na drodze ku wieczności".

Wyróżnienia otrzymali:
Julia Wójcik - uczennica klasy VIa z PSP im. Janusza Korczaka w Goździe za zdjęcie "Uśpione piekno";
Daria Marchewka - uczennica ZSO w Małęczynie za zdjęcia "Kaczy patrol";
Monika Nowak - uczennica klasy Ib PG im. K.K. Baczyńskiego w Goździe za zdjęcie "Dokąd zmierzasz?".

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom, którzy sprawowali opiekę nad uczniami.

W Galerii można obejrzeć zwycięskie zdjęcia.


Wizyta Św. Mikołaja

7 grudnia 2015r. naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj... To znaczy, że tutaj są grzeczne dzieci! Najmłodsze - Smerfy z klasy 0b były zachwycone! Kiedy Św. Mikołaj wszedł do ich klasy dzieci powitały go recytując wiersz o Mikołaju oraz połączoną z ruchem scenicznym deklarację, że kochają św. Mikołaja. Ten ważny gość rozpoczął swoją powinność - rozdawanie prezentów. Dzieci wtulały się w Świętego - były szczęśliwe. Nawet wychowawczyni była grzeczna w tym roku i otrzymała od Mikołaja świąteczny prezent.

Po pożegnaniu gościa dzieci długo bawiły się zabawkami, które otrzymały. Teraz znów muszą być grzeczne cały rok, aby ich ponownie odwiedził.


PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 2 – 4 grudnia uczniowie trzeciej klasy gimnazjum przystąpili do próbnych egzaminów gimnazjalnych. Ich celem było zapoznanie uczniów z zasadami przeprowadzania egzaminu i z arkuszami egzaminacyjnymi z poszczególnych przedmiotów. Przede wszystkim jednak uczniowie mogli poczuć atmosferę tych ważnych dla nich dni, przekonać się nad czym jeszcze muszą popracować, by w kwietniu, na prawdziwym egzaminie stanąć na wysokości zadania i osiągnąć jak najlepsze wyniki. W końcu od tego zależy do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej się dostaną.


Wycieczka do Krainy Marzeń

1 grudnia 2015r. nasze przedszkolaki pojechały pod opieką pani Emilii Szymczak-Kopyt i pani Beaty Mąkosy do centrum zabaw dla dzieci - "Krainy Marzeń" w Radomiu. Miejsce to zapewniało wiele ciekawych atrakcji. Dzieci były w swoim żywiole i bawiły się wspaniale przez okrągłe dwie godziny. Po powrocie do szkoły dzieci z apetytem zjadły obiad i odpoczywały na dywanie.

W Galerii można obejrzeć zdjęcia w wyprawy.


Zabawa Andrzejkowa

30 listopada 2015r. odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa. Dzieci z klas młodszych bawiły się przy dźwiękach muzyki z paniami wychowawczyniami oraz... elfami i wróżkami. Zabawę uświetniły wspólne tańce, konkursy, wróżby i pyszne smakołyki.

Po południu natomiast bawiły się klasy starsze. Tu oprócz konkursów urozmaiceniem była kawiarenka z domowymi pysznościami.

Zapraszmy do Galerii zdjęć...


Sprawdzian próbny

25.11.2015r. uczniowie szóstej klasy przystąpili do napisania próbnego sprawdzianu z wydawnictwa Nowa Era. Sprawdzian ten został przygotowany zgodnie z nową formułą obowiązującą od roku 2015 oraz najnowszymi zaleceniami CKE dotyczącymi organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej. Składał się z dwóch części:
• Arkusz przeznaczony na część 1 sprawdzianu zawierał: zeszyt zadań (14 stron – 26 zadań, w tym 11 zamkniętych i 2 zadania otwarte z języka polskiego; 10 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte z matematyki) oraz kartę odpowiedzi (wspólną dla języka polskiego i matematyki). Za rozwiązanie zadań z części pierwszej sprawdzianu uczeń mógł otrzymać – 41 punktów, w tym za zadania z języka polskiego – 22 punkty oraz za zadania z matematyki – 19 punktów. Czas pracy z arkuszem standardowym wynosił – 80 minut.
• Arkusz przeznaczony na część 2 sprawdzianu zawierał: zeszyt zadań (15 stron – 11 zadań zamkniętych) oraz kartę odpowiedzi.Za rozwiązanie z części drugiej sprawdzianu uczeń mógł uzyskać – 40 punktów. Czas pracy z arkuszem standardowym wynosił 45 minut.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki tegoż sprawdzianu.


Zajęcia u przedszkolaków w klasie Ob - Smerfy

24 listopada 2015r. pani wicedyrektor Izabela Kowalik odwiedziła najmłodsze dzieci z naszej szkoły – „Smerfy” z klasy 0b. Wychowawczyni grupy – pani Emilia Szymczak-Kopyt poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, których temat brzmiał „Na poczcie”. Dzieci świetnie bawiły się wcielając się między innymi w role listonoszy, skrzynek pocztowych, ptaków, niedźwiedzi. Zabawę uświetniły różne instrumenty muzyczne oraz gimnastyczne szarfy, woreczki, kółec zka. Pani Emilia Szymczak-Kopyt nauczyła dzieci recytacji wiersza pt. „Listonosz”, następnie zaprezentowała dzieciom własne ilustracje przedstawiające to, co kojarzy się nam z pocztą. Wychowankowie zdobyli wiele informacji na temat poczty, listonosza, drogi listu począwszy od jego napisania, ale również czytali globalnie wyrazy.

W dalszej części zajęć dzieci były zachwycone oglądaniem przez lupy klasera ze znaczkami. Wychowawczyni przeczytała im opowiadanie pt. „Kartki świąteczne”, po czym każdy wychowanek wylosował kartkę pocztową, dokonał jej prezentacji, opowiedział, co się na niej znajduje i z jakiej okazji mogła być wysłana.

Smerfy bawiły się tańcząc i śpiewając piosenkę pt. „Listonosz” oraz uczestniczyły w zabawie parateatralnej ukazując scenki związane z pocztą. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę, były radosne i szczęśliwe a swoje doznania mogły wyrazić za pomocą sztuki projektując swój wielki znaczek pocztowy.

Pani Emilia Szymczak-Kopyt dumna ze swoich dzieci za ich ogromny wkład i zaangażowanie na zajęciach nagrodziła je prezentacją ich własnych zdjęć i bajką pt. „Listonosz Pat”.

Zdjęcia z lekcji w Galerii.


Ksiązki naszych marzeń

W dniu 20.11.2015r. w ramach Rządowego programu – „Książki naszych marzeń” do biblioteki szkoły podstawowej zostało zakupione 139 książek na kwotę: 1.625zł. Zachęcamy uczniów oraz rodziców do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, co powinno pogłębiać nawyk czytania i podtrzymywać zainteresowanie czytaniem. ZAPRASZAMY


Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 19 listopada 2015r. w PSP im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zostali oni zaproszeni do Królestwa Szkołolandii i zdawali swój pierwszy egzamin przed parą królewską

Okrutny król Ołówkos sprawdzał umiejętności uczniów, którzy zaprezentowali wiersze, piosenki, jak również wykazali się wiedzą matematyczną. Na uznanie królowej zasłużył przepieknie zatańczony polonez.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Paweł Dziewit - wójt gminy Gózd, pan Józef Drab - dyrektor ZEAS-u w Goździe oraz ksiądz proboszcz Wiesław Kudła.

Uczniowie klas pierwszych obdarowani zostali upominkami, zarówno od przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, jak również od kolegów i koleżanek z pozostałych klas. Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na słodkim poczęstunku.


Mecz siatkówki...

W ostatnią sobotę tj. 14 listopada w naszej szkole odbył się mecz siatkówki pomiędzy RCS CERRAD CZARNI RADOM a PGE SKRA BEŁCHATÓW w ramach rozgrywek Młodej Ligi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z tego niecodziennego wydarzenia w Galerii.


Akademia z okazji Dnia Niepodległości

„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie”. Pod takim hasłem, w dniu 10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Młodzież z klas drugiej i trzeciej gimnazjum zaprosiła całą społeczność szkolną na spacer po kartach naszej historii. Uczniowie, pod opieką pań: Zofii Rudki i Izabeli Kowalik przygotowali program artystyczny, w którym pokazali jak trudne drogi wiodły Polskę do niepodległego bytu. Widzowie mieli okazję nie tylko przypomnieć sobie (a najmłodsi poznać) czasy zaborów i pierwszej wojny światowej. Wędrowaliśmy przez ciemne czasy najokrutniejszej z wojen, powstania warszawskiego i okresu rządów stalinowskich w Polsce. Młodzież odniosła się do walk Polaków nie tylko na frontach, ale też na ulicznych barykadach, nie tylko z bronią w ręku, ale też z flagami Solidarności, nie tylko przeciw obcym najeźdźcom, ale też przeciw swoim własnym czołgom podczas stanu wojennego.

Wszyscy, nawet najmłodsi uczniowie z uwagą obserwowali bohaterów spektaklu i słuchali współczesnych, patriotycznych utworów. Swym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i wreszcie sami aktorzy potwierdzili słowa Jana Pawła II, że: „Świat powinien wiedzieć, ile nas – Polaków kosztowało prawo do swojego miejsca na ziemi.”

Fotorelacja z akademii w Galerii.


Konkurs fotograficzny

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w międzyszkolnym konkursie fotograficznym pt.: „Najpiękniejsze miejsca w mojej okolicy”.

Regulamin konkursu fotograficznego


"Nauczyciel to ten, który wprowadza nas do wielkiej szkoły świata..."

To był piękny, słoneczny dzień. Uczniowie wyjątkowo grzeczni i mili. Nauczyciele bardziej wyluzowani i uśmiechnięci. Wiadomo, świętujemy w szkole Dzień Nauczyciela.

Samorząd szkolny przygotował krótki, ale bogaty w treść program artystyczny. Był on podziękowaniem za "codzienną organiczną pracę u podstaw" wychowania młodego człowieka.

Dobrze, że jest taki dzień. To świetna okazja, żeby uczniowie i nauczyciele spotkali się w pozalekcyjnych okolicznościach i poczuli, jak ważni są dla siebie.


"Na straganie" według klasy IIa

16 października 2015r., klasa IIa pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Marioli Wnuk, przygotowała i przedstawiła inscenizację wiersza Jana Brzechwy "Na straganie". Zaproszeni goście: uczniowe oddziałów przedszkolnych, klas Ia, Ib i IIb oraz pani wicedyrektor Izabela Kowalik z wielką przyjemnością podziwiali grę małych aktorów oraz ich piękne stroje.

Na koniec swojego występu uczniowie wykonali taniec do piosenki Moniki Gromek "Rap o zasadach".

Fotorelacja z występu klasy IIa w Galerii.


Zajęcia dodatkowe nauczycieli

Harmonogram zajęć dodatkowych prowadzonych przez nauczycieli w roku szkolnym 2015/2016 znajduje się w Dokumentach szkoły.


XV Dzień Papieski

W niedzielę 11 października 2015 roku w całej Polsce obchodzony jest XV Dzień Papieski. Tematem i hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. To nie tylko okazja, aby kolejny raz mówić o tym wielkim Polaku, ale by posłuchać i przypomnieć sobie jego nauczanie, by jego słowa przyjąć do swojego serca, do swojego życia i starać się nimi żyć na co dzień. Choć już w tym roku minęło dziesięć lat od dnia, w którym „powrócił do domu Ojca”, to jego słowa nadal są aktualne. I dla dorosłych i dla młodzieży i dla dzieci. Tematyka tegorocznego Dnia Papieskiego jest nam bardzo bliska, bowiem każdy z nas żyje w rodzinie.

W naszej szkole, której patronuje św. Jan Paweł II wydarzenie to uczciliśmy 8 października uroczystą akademią. Podczas niej uczniowie przygotowani przez ks. Mariusza Morawskiego przedstawili postać świętego Papieża i tematykę obchodzonego dnia. Mogliśmy także zobaczyć dwie krótkie scenki opowiadające o relacjach panującymi w rodzinach. Wysłuchaliśmy również dwóch fragmentów homilii św. Jana Pawła II: z Wrocławia z 1983 roku, gdy mówił o rodzinie i z Kielc z 1991 roku, gdy mówił o czwartym przykazaniu. Całość była opleciona śpiewem przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Wrześniak. Nie mogło zabraknąć ulubionej przez Jana Pawła II „Barki”, a na zakończenie wszyscy pomodliliśmy się o świętość naszych rodzin „Litanią do JPII” ułożoną i śpiewaną przez młodzież podczas Spotkań Młodych na polach lednickich, które były tak bliskie sercu św. Jana Pawła II.


XVI Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2015”

Tegoroczny, XVI Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, na długo pozostanie w pamięci jego uczestników- a to za sprawą ekstremalnych warunków pogodowych, jakie panowały w tym dniu, tzn. 26 września b.r.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę września odbył się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, w tym roku już 16 z kolei. Pielgrzymi mieli do wyboru 14 tras pieszych i jedną rowerową. Najkrótsza trasa piesza „Rodzinna” z Przełęczy Huckiej liczyła sobie 2km, najdłuższa „Mocarny szlak” rozpoczynająca się obok Kieleckiej Katedry miała 40km.

Było bardzo deszczowo i wietrznie…, ale dla prawdziwych turystów i pielgrzymów pogoda nie ma znaczenia. W XVI Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2015” wzięło udział 4065 turystów-pielgrzymów. Prowadziło ich łącznie 95 przewodników.

Również uczniowie naszej szkoły brali udział w tym wydarzeniu. Z Kuczek powędrowała grupa pod opieką p. Izabeli Kowalik. Wyruszyliśmy, jak co roku ze Świętej Katarzyny i wędrowaliśmy szlakiem przez Łysicę, Kakonin, Hutę Szklaną do sanktuarium na Świętym Krzyżu. Nie było łatwo, a już na pewno nie ciepło i nie sucho. Mimo to humory dopisywały i nikt się nie rozchorował.

Za rok wyruszamy znowu i wszystkich serdecznie zapraszamy. Naprawdę warto!


Zwiedzanie Rodzinnego Parku Magiczne Ogrody

28 września 2015r. uczniowie klas Ia, Ib, II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku Magiczne Ogrody, który znajduje się w pobliżu Janowca nad Wisłą w miejscowości Trzcianka.

Podczas zwiedzania podziwiali pracowite Bulwiaki, dzielnych Krasnoludów, wesołych Mordali, sympatyczne Robanki, Magiczne Ptaki, Wróżki Smużki. Wiele emocji wywołała wizyta w strasznym Mroczysku.

W pięknej scenerii ogromnego ogrodu uczniowie bawili się na placach zabaw pełnych huśtawek, zjeżdżalni i trampolin. Pływali tratwami i jechali kolejką.

Zdjęcia z wyprawy w Galerii.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Uroczystą mszą świetą w kościele pw. św. Józefa w Kuczkach 1 września 2015r. zainaugurowano rok szkolny 2015/2016. Po mszy pani Dyrektor powitała całą społeczność szkolną, przedstawiła nowych nauczycieli i wychowawców.